تبلیغات
همه چی - بی ام و سری 7

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 6 شهریور 1390

 

در این که نسل قبلی ب ام و سری هفت که از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۸ به تولید میرسید خودروی توانایی است شکی نیست . نسل چهارم سری هفت در بدو ورود انتقادات زیادی را متوجه خود کرد . سبک طراحی رادیکالی این خودرو که توسط کریس بنگل انجام شده بود اگرچه به مذاق عده ی زیادی خوش نیامد اما به اصلاحاطی که در آن صورت گرفت توانست چهره ی سایر مدل های ب ام و را تا حد زیادی متحول کند . یکی از بخش هایی که به شدت مورد انتقاد بود سیستم " آی درایو " ب ام و بود که کار کردن با آن بسیار مشکل به نظر میرسید .
نسل پنجم سری هفت در حالی معرفی میشود که سایر رقبا حرف های زیادی برای گفتن دارند .  با کلاس اس خود پیشتاز این کلاس است و لکسس و آئودی نیز سهم قابل توجهی از این بخش از بازار را اشغال کرده اند .
سری هفت جدید پنج متر طول دارد که حدود ۳ سانتیمتر نسبت به نسل قبل کشیده تر است . عرض خودرو تغییری نکرده است ولی ارتفاع خودرو در حدود یک سانتیمتر کاهش پیدا کرده است .
جلوپنجره های بزرگ بی شک بازرترین ویژگی این در قسمت جلو است که علاوه بر تامین هوای مورد برای موتور هشت سیلندر ; ابهت خاصی به خودرو می بخشد .
در طراحی چراغ های جلو جسارت چندانی خرج نشده است ولی قسمت بالایی چراغ ها که کمی مات به نظر میرسد به طور مشخص از کانسپت CS برگرفته شده است . به طور کلی نمای جلوی سری هفت همان طور که انتظار می رفت شباهت زیادی به کانسپت CS که در نمایشگاه 2007 پکن معرفی شد دارد ( جلوپنجره ی بزرگ و لبه ی بالایی چراغ ).

خطوط بدنه ی سری هفت عضلانی و نرم به نظر می رسد . خط برجسته ی کشیده شده در بخش کناری خودرو شخصیت جذابی به سری هفت بخشیده است .
در سری هفت پیوستگی مناسبی بین خطوط دیده میشود که همین امر موجب شده تا از زوایای مختلف طرح سری هفت یکدست و روان به نظر برسد .
در نمای عقب سعی شده تا بیشتر از خطوط تیز استفاده شود تا این بخش که انتقادات فراوانی را به دنبال داشت و همواره به عنوان یک نقطه ی ضعف مطرح می شد به نقطه ی قوت در طراحی سری هفت تبدیل شود .
لبه اضافی چراغ بر روی صندوق عقب به گونه ای متفاوت حفظ شده و حالا نه تنها ناهماهنگ نیست بلکه نقش موثری در زیبایی خودرو دارد .
به طور کلی طرح خارجی سری هفت زیبا و جذاب بوده و توانسته با رفع اشتباهات گذشته شخصیتی پرابهت از لوکس ترین مدل ب ام و را به نمایش بگذارد .

طراحی داخلی نسل پنجم سری هفت از لحاظ ساختاری و مبانی طراحی از همان سبک متداول در محصولات ب ام و پیروی میکند ولی استفاده از کلیدهای آلومینیومی براق و چوب و چرم طبیعی جلوه ی خاصی به کابین این خودرو بخشیده است .
ترکیب رنگ خاکستری با کرم علاوه بر حفظ لوکس بودن فضا با شخصیت پرابهت سری هفت نیز همخوانی دارد .
مانیتور ۱۰ اینچی که در بخش میانی داشبورد در نظر گرفته شده علاوه بر پخش فیلم برای سیستم آی درایو نیز مورد استفاده قرار میگیرد . این سیستم با کنترل های جدید و هشت کلید حافظه مورد استفاده قرار میگیرد و طبق گفته ی ب ام و بهینه و کارآمد است .
متور های در نظر گرفته شده برای مدل ۷۵۰i همان موتور 4/4 لیتری است که در X6 نیز مورد استفاده قرار گرفته است . این موتور 400  قدرت را از دور موتور 5500 تا 6400 ارایه میدهد . حداکثر گشتاور 450 پوندفوتی نیز از دور موتور 1750 تا 4500 در دسترس است .

جالب توجه است که موتور نصب شده بر روی 750 جدید 38 اسب بخار از موتور دوازده سیلندری که بر روی مدل 760 نصب شده بود قویتر است !
شتاب صفر تا صد سری هفت با این موتور هشت سیلندر در حدود 2/5 ثانیه تخمین زده می شود .
مدل 740 نیز با یک موتور شش سیلندر خطی مجهز به دوتوربوشارزر عرضه میشود که 322 اسب بخار قدرت و 332 پوندفوت گشتاور دارد .
 

ب ام و با معرفی نسل جدید سری هفت سعی در حفظ سهم خود از بازار فروش خودروهای ****لوکس دارد و به نظر میرسد که این مدل جدید خصوصا با طراحی جالب توجهی که دارد بتواند تا حد زیادی اهداف ب ام و را محقق سازد .طبقه بندی: اتومبیل، 
ارسال توسط نیما
آرشیو مطالب
نظر سنجی
Seventyپیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

شارژ ایرانسل

دانلود

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

شادشاپ